ČP Zdraví

 

Vaše zdraví, naše radost

Přeskočit na hlavní navigaci

pojištění dětské hospitalizace
Pyramida zdraví - soukromé zdravotní pojištění
Lady Plus

ČP ZDRAVÍ rozšiřuje síť smluvních zdravotnických zařízení

Na seznam spolupracujících zdravotnických institucí přibyl Rehabilitační ústav Kladruby.

ČP ZDRAVÍ před dvěma lety uvedla na trh, jako první komerční pojišťovna, zdravotní pojistné produkty s „naturálním plněním“. Pojistné plnění není realizováno formou výplaty peněz, ale přímo umístěním klienta do smluvního zdravotnického zařízení a úhradou nadstandardní zdravotní péče s garancí kvality.  Týká se to fáze následné zdravotní péče, tedy především rehabilitací, lázeňské péče, pobytu v ozdravovnách, při potížích s pohybovým ústrojím, ale také plastické chirurgie, psychologické a psychiatrické pomoci a to všechno po prožitých traumatech, především úrazech, ale v některých produktech již i po vybraných závažných nemocech. Součástí těchto produktů je i tzv. Second opinion, neboli druhý lékařský názor, kdy může klient získat nezávislý oponentní posudek na dosavadní způsob léčby s doporučením dalšího postupu. Nejedná se jen o posouzení zdravotní dokumentace. V tomto případě je pojišťovnou hrazena i osobní konzultace s lékařem, který oponentní posudek zpracovává, včetně případného vyšetření.

Tyto pojistné produkty nejsou jednoduché a vlastní organizace zdravotní péče naráží na celou řadu bariér, zejména legislativních a organizačních. Proto tyto produkty řeší fázi následné péče a ve fázi akutní léčby se zaměřují pouze na dohled a informace v průběhu léčení. Je nutno ale podotknout, že akutní péče je ČR na velmi vysoké úrovni a v naprosté většině případů není potřeba jakákoli další pomoc. Pak ale nastává fáze doléčení, kde pacient s doporučením v ruce většinou neví na které zdravotnické zařízení se obrátit, které je dobré a jak se tam dostat v termínech, které jsou potřeba zejména proto, aby léčba byla ještě efektivní. Mnohde mají příliš dlouhé objednací lhůty, ne všude si pacient připadá jako rovnocenný partner. Zdravotnické zařízení pak provede následnou péči, třeba rehabilitaci, jen v takovém rozsahu, který mu proplatí příslušná veřejná zdravotní pojišťovna. Pravidlem však bývá doporučení, aby si pacient dokoupil za plnou cenu další cykly léčby.

Tyto a podobné komplikace pak u vybraných závažných stavů řeší právě pojištění ČP ZDRAVÍ. Rychle zajistí přijetí klienta do svého smluvního zdravotnického zařízení a tam mu proplatí odpovídající rozsah potřebné následné péče, samozřejmě do limitů, které si klient sjednal.

Nedávno ČP ZDRAVÍ přibyl na seznam spolupracujících zdravotnických institucí Rehabilitační ústav Kladruby, který tak rozšířil množinu renomovaných odborných pracovišť, se kterými ČP ZDRAVÍ spolupracuje již delší dobu. Postupně se tak síť smluvních zařízení následné péče rozšiřuje jak po stránce odbornosti, tak regionálně po území ČR.

Kompletní seznam spolupracujících zdravotnických zařízení najdete ZDE.

Od března letošního roku můžete toto pojištění získat jako součást pojištění motorových vozidel (povinné ručení, havarijní pojištěni) pojišťovny Generali.